تبلیغات
کسب درآمد از اینترنت - چگونه شغل ایده آل خود را بیابیم


« كسب درآمد از فروتل »
دوستانتان را به یك شغل پردرآمد و آسان دعوت كنید : « جزئیات »
Email:
اغلب افراد برحسب دانش، علاقه، تجربه، استعداد، گذراندن دوره های آموزشی و در نهایت حرفه خانوادگی، نسبت به فعالیتی توجه نشان می‌دهند و آن‌را در جایگاه یک ارزش و کسب و کار می‌پذیرند.
این پذیرش به معنای قبول یک حرفه و منبع درآمد است و در هر مرحله ای ویژگی‌هایی دارد؛ اما مهم‌ترین معضل، تخصص قشر جوان و تحصیل‌کرده و تطابق ناپذیری شرایط آرمانی برای حضوری فعال در عرصه های مختلف است. فقدان محیطی مناسب برای تبدیل فضای تئوری و آزمایشگاهی دانشگاه‌ها به میدان پویای واقعیت‌ها، تجربه‌ها و لمس خطرات، جوان امروزی را در هاله ای از ایده آل‌ها و واقعیت‌ها حیران کرده و قدرت تصمیمی عاقبت اندیشانه را از وی بازداشته است. اما به راستی چگونه می‌توان میان فضای پرالتهاب و تب دار بازارهای تجاری، به مطلوب و مقصود رسید؟

به جز رویاهای دوران کودکی و علایق وابسته به آن، اکنون در مرحله جوانی، نه تنها خواسته‌ها تغییر کرده‌اند، بلکه افکار، استعدادها و نیازها نیز با توجه به گذشتن از مراحل مختلف، وارد عصر تازه ای شده‌اند.پیوند میان خواسته های کودکی، نوجوانی و در نهایت جوانی، حدود داشته‌ها، استعدادها و اهداف را مشخص خواهد کرد. با ارزیابی این سه مرحله و بازبینی افکار خود، هدف نهایی و تصمیم شغلیتان را اجرا کنید.

تحصیلات

جوانی، تبلور رویاهای دوران کودکی و نقطه عطفی در شروع اهداف است. در این مرحله افراد با پیش زمینه ای از علایق دوران کودکی، به مرحله ای بزرگ‌تر قدم می‌گذارند؛ اما در ادامه ممکن است شرایط تغییر کنند و رسیدن به مقصود، مشروط به گذشتن از موانع مختلفی باشد.

رابطه فوق‌العاده نزدیکی میان تفکرات دوران کودکی، علایق و استعدادهای دوران نوجوانی و در نهایت ادامه تحصیل و ادامه شغل در مرحله جوانی وجود دارد. از این دیدگاه، ادامه تحصیل بیشتر مانند گذراندن دروس پیش نیاز در دوران کودکی و نوجوانی و تبلور و انتخاب اصلی در دوران جوانی است. زیرا ذهن با پیروی از مقطعی حساس در نوجوانی، برای رسیدن به مرحله پایانی تلاش می‌کند. بنابراین؛نیمی از انتخاب های شغلی و تحصیلی، ریشه ای عمیق در دوران کودکی دارند.

تخصص

در جایگاه یک متخصص، شرایط بسیار مناسبی به لحاظ کاری برای شما فراهم خواهد شد؛ اما تطبیق یافتن با شرایط کاری جدید، همیشه جزو معضلات کارجویان به حساب می‌آید. امروزه فن آوری های جدید، امکان بازاریابی مشاغل فنی را آسان‌تر کرده‌اند و کارجویان دیروز، و متخصصین امروز، با استفاده از مدرک تحصیلی، تجربه، مهارت و علاقه ستودنی خویش، به راحتی در بازارهای تجاری مقصد خویش را بازمی‌یابند؛ اما چنین ویژگی‌ای درباره همه مشاغل صدق نمی‌کند. مشاغل علوم انسانی و تجربی به دلیل نیاز به تاسیس مؤسسات، سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف، همیشه با بحران بیکاری، ازدیاد قشر تحصیل‌کرده و در نهایت فقدان فضای کاری امن مواجه هستند در چنین شرایطی با استفاده از اقدامات موثر و برنامه ریزی‌های کوتاه و بلند مدت می‌توان تا حدودی این معضل را حل کرد.

انتخاب شغل

همان طور که برای مسافرت، از شهری به شهر دیگر به راهنما و نقشه نیاز داریم؛ برای یافتن شغل ایده آل نیز باید خودمان را ارزیابی کنیم. اما یافتن مسیر مناسب و درک استعدادها و علایق، مرحله ای حساس و حائز اهمیت است که نیاز به بررسی و تحقیقی جامع دارد. علایق تغییر می‌کنند، افکار متعالی می‌شوند و در نهایت تصمیمات جدید تر و حساب شده تر، جایگزین برنامه‌ها و اهداف قبلی می‌شوند. اما در این میان ذهن خلاق و پویا به طور مداوم رشته‌ها، مشاغل و راهبردهای متفاوتی را می‌آزماید تا سرانجام به مقصود اصلی خویش برسد. درک این مسئله که چگونه می‌توان از مشکلات و موانع گذر کرد و پله های ترقی را پیمود، نشان دهنده نخستین تغییرات و اراده‌ای راسخ برای عبور به مراحل بالاتر است. بنابراین با دیدگاهی مثبت و برنامه ای هدفمند مسیر خویش را بشناسید و در راستای الگوهایی که خودتان برای آینده تعیین کرده‌اید، گام بردارید.

راهبرد اول

بازخوانی و بازبینی موفقیت‌ها و شکست‌های مراحل مختلف تحصیلی و کاری، معیاری مستند و ارزشمند برای رسیدن به الگویی واحد است. بدین طریق می‌توانید استعدادها، توانایی‌ها و اهداف خود را بشناسید و روی برترین توانایی‌های خویش، سرمایه گذاری کنید. رشته تحصیلی و شغلی خویش را بر اساس بالاترین نمرات دوران تحصیل و مهارت‌هایی که تا کنون کسب کرده‌اید؛ انتخاب کنید، سپس با استفاده از الگوها و رشته های تحصیلی مورد نظر، سه گزینه و یا سه اولویت را برگزینید و درهمان راستا اهداف خودتان را دنبال کنید. در نهایت پس از پایان تحصیلات دانشگاهی و گذراندن دوره عملی، رزومه خود را برای همکاری به چندین شرکت ارسال کنید. همیشه به یاد داشته باشید، تخصص و تجربه، کلیدهای موفقیت شما در هر کاری هستند؛ بنابراین سعی کنید نفر اول رشته خود باشید و با پیروی از اصول و قوانینی که برای آینده خود ترسیم کرده‌اید، به مقصد نزدیک‌تر شوید.

راهبرد دوم

اگر شرایط ادامه تحصیل و امکان حضور در دانشگاه را ندارید؛ گزینه های متفاوت دیگری نیز وجود دارند. با توجه به اهمیت مشاغل فنی و جایگاه ارزشمند آن‌ها در میان جوامع مختلف، کسب مهارت و گذراندن دوره های آموزشی می‌تواند راهکارها و گزینه های دیگری را پیش روی شما قرار دهد. در واقع دوره های آموزشی، معادل با گذراندن دوره عملی در دانشگاه است. حتی در مرحله ای بالاتر از دانشجویان دانشگاه‌ها می‌توانید، فضای واقعی محیط کار، فشارهای کاری، افزایش کار آیی و در نهایت اهمیت شغل خود را تجربه کنید. هیچ‌گاه در این مرحله ناامید نشوید؛ به یاد داشته باشید؛ همه راه‌ها به دانشگاه ختم نمی‌شود، تنها نکته قابل اهمیت، تلاش، تداوم و اعتماد به نفس در انتخاب شغلی مطابق با استعدادها و توانایی‌های شما است. رشته های فنی در جایگاه ویژه ای قرار دارند و همیشه بازاریابان به دنبال متخصصینی کارآمد و با انگیزه هستند. تجربه افراد موفق همیشه الگویی ارزشمند برای ادامه و رشد افراد مستعد خواهد بود. بنابراین کافی است که خود را باور کنید و به دنبال استعدادتان بروید. شغل مورد نظرتان را بیابید و با کسب تجربیاتی ارزشمند، مبدل به فردی خلاق شوید.

راهبرد سوم

این گروه از افراد، برخلاف دسته اول و دوم نه تنها شرایط حضور در دانشگاه و ورود مستقیم به بازارکار را ندارند و نمی‌توانند تجربه کنند؛ بلکه احتمال کسب مهارت در کارگاه های آموزشی و پرداختن به مشاغل فنی را نیز از دست می‌دهند. اما تنها اولویت آنان داشتن سرمایه و اعتماد به نفس است. سرمایه گذاری در بازارهای بورس، شرکت‌های ساختمانی و یا در بخش‌های صنعتی و عمرانی، نه تنها موجب کارآفرینی می‌شود بلکه اخذ وام و مشارکت با مراکز تجاری را نیز به همراه خواهد داشت. بنابراین در جایگاه یک سرمایه گذار و فردی که تجربه حضور در بازارهای تجاری را دارد، پس از تحقیق و ارزیابی بهترین گزینه های کاری، فعالیت خود را شروع کنید. اگر به راه اندازی واحدهای صنعتی و کارگاه های تولیدی علاقمند هستید؛ می‌توانید علاوه بر به‌کارگیری نیروهای متخصص در زمینه های مختلف، یک کارآفرین خلاق و نمونه شوید. کافی است که با مطالعه دقیق و بررسی شرایط، فعالیت خودتان را آغاز کنید.

یک توصیه

انتخاب شایسته همیشه پیروی از خواسته‌ها نیست، میان ایده آل‌ها و توانایی‌ها، فاصله ای قابل جبران وجود دارد. درک این فاصله، یعنی شروعی برای پرش به مرحله آرمانی؛ به بیان دیگر میان آنچه که هستید، و آنچه که می‌خواهید شوید؛ مرحله ای است که تنها خودتان با پیروی از اصول موفقیت و برنامه ریزی‌های هدفمند.

می‌توانید کسب کنید. اما عبور از این مرحله به پیش نیازی ارزشمند نیاز دارد و آن اعتماد به نفس و خودباوری است. بی‌شک با معجزه های ضمیر ناخودآگاه و عملکردهای شگرف آن در عرصه های مختلف آشنا هستید. بنابراین به بیان دیگر؛ مانع اول، حصار ذهنی خود شما است که پیش از هر فعالیتی با ایجاد افکار و امواج منفی راه رسیدن به هر مقصودی را دشوار، غیرقابل دسترس و غیرممکن می‌کند.

این نکته را همیشه به خاطر بسپارید؛ برای رسیدن به جایگاهی که تا کنون آن‌را کسب نکرده‌اید، باید آدم دیگری شوید. این جمله به معنی تغییر الگوها، باورها و در نهایت اصلاح ذهن است.

کلام آخر

هیچ‌گاه برای شروع و موفقیت دیر نیست، مشکل اکثر افراد، ترس از شکست و موفق نشدن است. همیشه برای هر مشکلی، راهکاری منطقی وجود دارد؛ کافی است که خود را از افکار منفی دور کنید و با دیدگاهی کاملاً مثبت و هدفمند به آینده ای پرامید بنگرید. به یاد داشته باشید؛ آینده متعلق به شما است، بنابراین آینده ای ایده آل برای خود بسازید و از رویا پردازی و افکار بیهوده دوری جویید.نوشته شده توسط تیم سودآوران ایران در دوشنبه 14 آذر 1390 و ساعت 12:46 ب.ظ [+] | نظرات داغ کن - کلوب دات کام ()
با گذاشتن ایمیل خود در این قسمت آخرین مطالب بصورت خودكار برای شما ارسال میگردد:
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عددبرای کسب درآمد چه سایتهایی رو پیشنهاد میکنید •