تبلیغات
کسب درآمد از اینترنت - ایجاد کسب و کار


« كسب درآمد از فروتل »
دوستانتان را به یك شغل پردرآمد و آسان دعوت كنید : « جزئیات »
Email:
کسب و کار از زمانی که ایده کسب وکار در ذهن کارآفرین شکل می گیرد، تا زمانی که کارآفرین ایده خود را پیاده سازی کرده و یک کسب و کار را راه اندازی می کند، چهار مرحله را پشت سر می گذارد :
  1. دوران بذرپاشی که در آن فرصت جدیدی شناسایی می شود و ایده کسب و کار شکل می گیرد.
  2. مرحله جوانی که کسب و کار رشد می کند
  3. دوران بلوغ که در آن کسب و کار به حد نهایی ظرفیت خود در استفاده از تکنولوژی و فروش محصول می رسد
  4. دوران افول که محصولات رقیب و جایگزین وارد بازار می شوند و اگر صاحبان کسب وکار، تدابیر ویژه ای برای رهایی از این وضعیت و شروع مجدد کارآفرینی نیاندیشند ، کسب و کار با مشکلات بسیار جدی و حتی با ورشکستگی مواجه می شود. هر یک از این مراحل ، نیاز به توجه ویژه دارد و روش های مدیریتی خاص خود را می طلبد.

با توجه به مطالب فوق، آیا انگیزه کافی و جدیت و پشتکار لازم برای یک زندگی کاری جدید را دارید؟ آیا حاضرید خود را وقف کار کنید؟ آیا می توانید هزینه های راه اندازی بنگاه را فراهم کنید؟ آیا برای فروش محصولات خود تدابیری اندیشیده اید؟ آیا فرصت پیرامون خود را به منظور شناسایی و کسب ایده های نو رصد کرده اید؟
اگر پاسخ شما به این سوالات مثبت باشد، بدین مفهوم است که شما آمادگی ورود به دنیای کسب و کار را دارید. در این صورت شما می توانید وارد گام بعدی یعنی ارزیابی ایده کسب و کار خود شوید.


ارزیابی ایده کسب و کار :

برای بررسی ایده خود باید به سوالات متعددی پاسخ دهید تا بتوانید آینده شغلی خود را ترسیم کنید . با افقی روشن، وارد دنیای کسب و کار شوید. ایده شما چیست؟ این کسب و کار چگونه باید راه اندازی شود؟ قرار است این ایده به کجا برسد؟ اهداف شما از راه اندازی این کسب و کار چیست؟
از چه روشی می خواهید به این اهداف برسید؟ برای رسیدن به این اهداف به چه چیزهایی نیاز دارید؟ برنامه زمان بندی شما چگونه است؟ در صورتی که برای این سوالات، پاسخ قانع کننده ای داشتید، می توانید خود را برای نوشتن طرح کسب و کار آماده کنید ولی قبل از آن بهتر است، در مورد کسب وکار، اطلاعات بیشتری کسب کنید.
کسب و کارها از لحاظ ماهیت و ساختار شکل گیری به چند دسته تقسیم می شوند. کسب و کارهای مجازی که یکی از انواع آن کسب و کار اینترنتی است و به صورت الکترونیکی و از طریق شبکه اینترنت انجام می پذیرد. راه اندازی این کسب و کارها ساده است و به سرمایه گذاری مالی اندکی نیاز دارد. ساعت کاری در کسب و کارهای اینترنتی دارای انعطاف زیادی است و این کسب و کارها با وجود کوچک بودن، می توانند با بزرگان بازار رقابت کنند و به راحتی با مشتریان خود ارتباط داشته باشند.
یکی دیگر از انواع کسب و کارهای مجازی «کسب و کار بدون کارخانه» است. در این رو همان طور که از نامش پیداست کلیه قطعات مورد نیاز برای تولید یک محصول، از واحدهای تولیدی دیگر تهیه می شود و به وسیله یک خط مونتاژ محصول نهایی تولید می شود.
از مزایای این نوع کسب و کار می توان به استفاده بهینه از تمامی امکانات تولیدی در جهت توسعه واحدهای اقتصادی، کاهش هزینه های تولید در مقایسه با روش های سنتی و متداول انجام سریع تر چرخه های تولید در حجم بالا و با هزینه کمتر اشاره کرد.
یکی دیگر از انواع کسب و کارها، کسب و کار خانگی است که به هر نوع فعالیت اقتصادی در محل سکونت شخصی گفته می شود. در کسب و کارهای خانگی آزادی و استقلال عمل بیشتر است و ساعات کاری، منعطف می باشد و می توان بین کار و زندگی تعادل ایجاد نمود. هزینه راه اندازی این گونه کسب و کارها پایین است و صاحب کسب و کار، با در دست داشتن فرصت زمانی بیشتر می تواند زندگی خود را به دلخواه و متناسب با شرایط خانوادگی خود برنامه ریزی کند.
یکی دیگر از انواع کسب و کارها، کسب و کار خانوادگی است که به شرکت ها، موسسات و بنگاههایی که به وسیله ارتباطات و تعاملات خانوادگی و افراد خانواده ایجاد و مدیریت می شوند اطلاق می شود.
175 شرکت از 500 شرکت بزرگ آمریکایی از نوع کسب و کارهای خانوادگی هستند و شرکت های پژو، هنکل، بی ام و، و تتراپک نمونه هایی از شرکت های بزرگ و موفق خانوادگی هستند.نوشته شده توسط تیم سودآوران ایران در دوشنبه 14 آذر 1390 و ساعت 07:42 ب.ظ [+] | نظرات داغ کن - کلوب دات کام ()
با گذاشتن ایمیل خود در این قسمت آخرین مطالب بصورت خودكار برای شما ارسال میگردد:
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عددبرای کسب درآمد چه سایتهایی رو پیشنهاد میکنید •